גזל שם מתחם

כאשר מדברים על גזל שם מתחם בהכרח מתכוונים לעובדה שפלוני אלמוני ניסה לפרוץ הישר לדומיין שלכם, ואת זאת הוא ניסה לעשות באחת משתי הדרכים הבאות – הוא שינה את פרטי הקשר של ההרשמה שלכם, תוך כדי לקיחת השליטה המלאה עצמה על הדומיין שלכם, או לחלופין הוא שינה לגמרי את התצורה של ה- DNS שלכם, ואז העביר את הרזולוציה של השם לשרת שבחר, ותוך כדי כך הפנה בעצם את התנועה מאתר האינטרנט שלכם לכיוון של שרת אחר. האקרים יכולים אף להגדיל לעשות ולשנות את נתוני הרישום במסד הנתונים של WHOIS, דבר שעשוי לשמש בתוך ראיה שזה ממש לא אתם, כי אם רק הם, הבעלים הלכה למעשה של הדומיין. על מנת לטשטש עוד יותר את האמת, התוקף יכול לשנות את פרטי התשלום, כמו גם להעביר את שם הדומיין לרשם שונה. אנו משוכנעים שהטיפים שהבאנו ליישום במאמר הנ"ל יהיו מאוד יעילים עבורכם, ובשל כך הכרחי שתקראו בחדווה מראשית הדברים ועד לתומם, וכך תמצאו ערך רב בטיפים שלנו על גזל שם מתחם.

איך בכלל מקבלים גישה לביצוע של גזל שם מתחם?

אפשר לקבל גישה לביצוע של גזל שם מתחם בכל מיני דרכים, או השגת פרטי הכניסה לחשבון הדומיין שלכם על ידי התקפה של דיוג, ניצול של הפרת נתונים של רשם הדומיין, שליפה של נתונים רגישים הישר מן המחשב שלכם בעזרת תוכנת ריגול לרישום מפתחות, או שימוש בהונאה של טלפון, שבה מבקשים את אישורי ההתחברות שלכם, וכיוצא בזאת. ואם לא די בכך, חמור מזה, מי שגוזל את שם המתחם שלכם ינקוט במאמצי על בשביל לכסות את כל עקבותיו, אשר בתורם עשויים להפוך את החזרת השליטה על המתחם שנגזל ממכם למאתגרת ביותר.

מה מומלץ לעשות בתום גזל שם מתחם?

על מנת להשיב לידכם את הכוח, בתום ביצוע של גזל שם מתחם, מומלץ שתקדימו לנעול את הדומיין שלכם, על ידי כך שתשמרו על כל מידע אישי שלכם, ואף תנקטו בכל צעד של אבטחה מומלץ, למרות שאין ממש כל ערובה לכך שעדיין לא תימצא עוד דרך זדונית לגזול את שם המתחם שלכם. יתכן שהתקיים סוג מסוים של הפרת אמון מצד מישהו שאתם מכירים, או שמא רשם הדומיינים שלכם עבר התקפה, בעוד הפושעים נהנו מקבלה של גישה לחשבון שלכם בדרך זאת. אין זה משנה ממש כיצד התנהלו הדברים, בעוד התרחש גזל לשם המתחם שלכם, עליכם להקדים להגיב ולפתור מיד את הבעיה, כאשר קודם כל יש לשחזר את הדומיין אשר נגזל, ויש להבין שהוא צריך להיות אצל הרשם שלכם, ובמקרה שאין הדברים עובדים כראוי, הגיע הזמן לפנות באופן ישיר לבעלי מקצוע, ולתקן לאלתר את הבעיה.

Author: admin